1. HNL
73

Dva gola Hodžića i dvije asistencije Gojaka u pobjedi Dinama nad Cibalijom

U 2. kolu 1. HNL Dinamo Zagreb je na svom terenu slavio protiv Cibalije (4:0).

Dinamo je već na poluvremenu imao veliku prednost. Hodžić je mrežu Cibalije zatresao iz penala u 10. minuti što je bio njegov prvi ovosezonski gol. Penal je izborio Soudani kojeg je faulirao golman gostiju.

Na 2:0 povisio je Fernandes u 23. minuti da bi Hodžić svojim drugim golom na meču u 43. minuti pogodio za 3:0 na asistenciju Amera Gojaka. Konačnih 4:0 postavio je Ćorić kojem je asistirao ponovo Gojak.

Reprezentativac BiH Hodžić je u prošloj sezoni u 25 ligaških nastupa postigao 16 golova za Dinamo čime je osvojio treće mjesto na listi najboljih strijelaca lige zajedno sa Frankom Andrijaševićem.

Mladi reprezentativac naše zemlje Gojak u prošloj sezoni upisao je 39 nastupa za Dinamo pri čemu je postigao četiri gola i upisao pet asistencija.

Dinamo je u 1. kolu također na domaćem terenu slavio protiv Istre sa 2:0, a nastup u tom meču upisali su i Hodžić i Gojak.