Tok utakmice: Viktoria Plzen - Željezničar 4:3

16.7.2013. u 17:23
6
187
6
Prvak Bosne i Hercegovine FK Željezničar odigrao je prvu utakmicu protiv Viktorije iz Plzena, u okviru 2. pretkola Lige prvaka. Utakmica je završena rezultatom 4:3 Tekstualni prenos utakmice uz najnovije fotografije mogli ste pratiti samo na portalu Klix.ba.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
90' - Kraj nevjerovatne utakmice u Plzenu! Victoria - Željezničar 4:3!

90' - Sudija je produžio utakmicu za tri minute.

90' - Tomić je zapisan zbog preoštrog faula.

86' - Hodžić ušao umjesto Selimovića.

86' - Odličan šut Bajića odlazi pored gola!

85' - Gooooooooooooooool! Bučan smanjuje na 4:3! Nevjerovatna utakmica u Češkoj!

83' - Duris mijenja Kolara u domaćoj ekipi.

83' - Žuti karton za Bučana.

81' - Gol Rajtorala! Željezničar gubi 4:2!

78' - Selimović postiže gol za 3:2!

77' - Horvath je dobio žuti karton.

77' - Bajić ulazi umjesto Adilovića.

75' - Kolar za 3:1!

72' - Žuti karton za Urdinova.

68' - Adilović pogađa prečku, ali je sudija digao zastavicu.

66' - Gol Kolara! Viktoria je preokrenula rezultat na 2:1!

63' - 1:1! Čišovsky je izjednačio nakon asistencije Daride!

61' - Žuti karton za Vernesa Selimovića.

60' - Hadžić ponovo spašava Želju nakon slobodnog udarca Prochazke!

56' - Još jedna prilika za Viktoriju. Lopta odlazi pored gola.

55' - Iz igre izlaze Tecl i Petržela, umjesto njih su na terenu Kovarik i Wagner.

55' - Viktoria izvela 11. korner na utakmici.

52' - Goooooooooool! Željo vodi golom Tomića!

51' - Koškanje Bučana i Reznika u petercu Viktorije. Sudija je smirio situaciju i upozorio oba igrača.

46' - Prvi korner za Želju! Bučan je uspio izboriti udarac iz ugla.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme utakmice u Plzenu. Treneri oba tima na teren su poslali iste igrače kao i u prvom poluvremenu.

45' - Na poluvrijeme se odlazi kod rezultata 0:0. Odličan rezutat za Plave.

45' - Još jedna intervencija Hadžića. Zeljković je ostao na zemlji, ali se čini kako će sve biti uredu.

42' - Novi šut Rajtorala, ali lopta odlazi pored gola.

41' - Kakva odbrana Hadžića! Uspio je odbraniti šut sa četiri metra!

40' - Adilović nemoćan kod korner zastavice. Igrači Viktorije iznose loptu.

37' - Hadžić je ponovo spasio gol Želje!

36' - Dobra akcija Željezničara, ali su igrači domaćeg tima presjekli loptu.

35' - Nova opasna situacija ispred gola Želje. Česi ne uspijevaju pronaći put do mreže bh. prvaka.

33' - Kerla izbacio loptu pored stative svog gola. Bila je ovo opasna situacija pred golom Hadžića.

31' - Igrači Viktorije imaju terensku inicijativu. Igra prekinuta zbog povrede kapitena Viktorije Horvatha.

27' - Viktorija je imala još jednu dobru priliku, ali je jedan odbrambeni igrač Želje spasio svoj gol.

26' - Utakmicu zbog povrede napušta Eldar Hasanović, a u igru ulazi Damir Sadiković.

25' - Prvi karton na utakmici dobio je Jamak.

25' - Novi korner za Viktoriju.

23' - Nova prilika za Čehe. Tecl je ovaj put šutirao preko gola nakon dobre prilike za Viktoriju.

21' - Još jedna fantastična odbrana Hadžića! Ovo je bila najveća šansa za Viktoriju! Tecl je sa svega nekoliko metara šutirao glavom, ali je golman Želje za sada nesavladiv.

19' - Prilika i za Želju. Adilović nije uspio skočiti dovoljno visoko nakon centaršuta Urdinova.

18' - Još jedna odbrana Hadžića nakon šuta češkog igrača.

15' - Publika na stadionu kao i navijači pored malih ekrana gledaju lošu utakmicu, bez prevelikih uzbuđenja, osim šuta Daride.

13' - Loše izveden korner. Lopta je kod golmana Hadžića.

12' - Još jedan udarac češke ekipe, ali Hadžić skreće loptu u korner.

11' - U narednom napadu, najveća prilika za Viktoriju. Odličan poluvolej Daride završio je tik iznad prečke Hadžića.

10' - Dobra prilika za Želju, ali je šut Hasanovića blokiran. Bila je ovo najbolja prilika na utakmici.

8' - Adilović i Jamak poveli su napad Želje, ali nisu uspjeli napraviti ništa ozbiljnije. Domaćini su u novom napadu.

6' - Korner za domaću ekipu. Bez opasnosti za bh. prvaka.

4' - Igra je prekinuta zbog povrede jednog igrača Željezničara. Ipak, Tomić se ubrzo pridigao, a utakmica je nastavljena.

1' - Utakmica na stadionu u Plzenu je počela. Želimo sreću prvacima BiH.

- - Navijači Željezničara stigli su na stadion u pratnji policije bez incidenata. Zauzeli su svoje mjesto na tribinama odakle će pružati veliku podršku svojim igračima.

- - Sastavi timova: Viktorija: Kozačik, Limbersky, Režnik, Prochazka, Rajtoral, Čičovsky, Horvath (c), Petržela, Darida, Kolar, Teci. Rezerve: Bolek, Hejda, Horava, Hora, Kovarik, Duriš, Wagner. Željezničar: Hadžić, Hasanović, Kerla, Škaljić, Zeljković, Urdinov, Jamak, Tomić, Adilović, Selimović. Rezerve: Lončarić, Ar. Hodžić, Hasanhodžić, E. Čolić, Sadiković, Bajić, Pehilj.