Sarajevo – Olimpic 3:1
0

Drugo poluvrijeme kobno za "vukove“

Piše: E. Isanović
U posljednjoj utakmici 8. kola Premijer lige BiH izabranici Mirze Varešanovića došli su do kompletnog plijena savladavši Olimpic rezultatom 3:1.

No, nije sve tako dobro počelo za domaće. Formalni gosti prvi su poveli već u 4. minuti. Nakon izvedenog kornera u šesnaestercu se najbolje snalazi Argentinac Kresser koji iz neposredne blizine matira Hamzića i dovodi Olimpic u vodstvo 1:0.

Samo pet minuta kasnije Ćulov nije na najbolji način zahvatio loptu i propustio je idealnu priliku da udvostruči vodstvo. Potom je Torlak glavom zaprijetio Bukviću, koji je bio na oprezu.

U 17. minuti Kresser iz idealne šanse prebacuje gol i rezultat se ne mijenja. "Vukovi“ su dominirali terenom pa su tako u 37. minuti imali još jednu izglednu priliku, ali je u posljednjim trenucima intervenisao Gutić.

Nogometaši tim sa Koševa odigrali su ispod svakog nivoa prvih 45. minuta, pa su sasvim zasluženo dobili zvižduke sa koševskih tribina.

Nastavak je ponudio mnogo bolju igru izabranika Mirze Varešanovića. U 48. minuti Jahović je dobro šutirao, ali je Bukvić krajnjim naporom odbranio. Samo minut kasnije Damir Kojašević pogađa stativu.

U 58. minuti "Olimpic“ je mogao nokautirati "Sarajevo“. Ipak, šut Duraka zaustavio je Hamzić.

Poravnanje je stiglo u 66.minuti. Solo- akciju izveo je Kojašević, ali je srušen u kaznenom prostoru. Glavni sudija, Midhat Arnautović, pokazao je na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Adis Jahović za 1:1.

Tri minute poslije kapiten bordo tima, Muhamed Džakimić, sa nekih 20 metara sjajno je šutira u desni ugao i Bukvić je nemoćan. Sarajevo je povelo 2:1.

Potez utakmice desio se u 81. minuti kada je Jahović sa više od 25 metara, iz slobodnog udarca, pogodio mrežu "Olimpica“za 3:1. Rezultat se do kraja nije mijenjao. Ovom pobjedom tim sa Koševa ponovo se vratio na drugo mjesto Premijer lige BiH.

1. Borac 8 6 1 1 14:5 19
  2. Sarajevo 8 5 1 2 12:6 16
  3. Željezničar 8 5 0 3 19:9 15
  1. Zrinjski 8 4 1 3 9:7 13
  2. Olimpic 8 4 1 3 7:7 13
  3. Slavija 8 4 1 3 13:12 13
  4. Zvijezda 8 4 1 3 10:11 13
  5. Travnik 8 4 0 4 13:9 12