61

Dortmund i Legia oborili rekord Lige prvaka, sedam golova u razmaku od 22 minute

U susretu 5. kola grupe F Lige prvaka Borussia Dortmund i Legia iz Varšave postavili su novi rekord ovog takmičenja nakon što su u prvih 25 minuta meča postigli pet golova.

Sve je počelo u 10. minuti golom Prijovića koji donosi veliko slavlje gostima. Međutim, uslijedio je pravi uragan Milionera koji u 17., 18. i 20. minuti postižu golove za preokret i vodstvo 3:1, a strijelci su redom bili Kagawa dva puta i Sahin.

Potom je Prijović u 24. minuti smanjio na 3:2 čime je već postavio rekord Lige prvaka, jer nikad ranije za uvodnih 25 minuta nije postignuto pet golova.

Da bi zaokružili rekord svog tima pobrinuli su se Dembele (29') i Reus (32') koji su povećali prednost domaćina na 5:2 i ovaj meč odveli u historiju, jer ovo je prvi put da neki tim za 16 minuta postigne pet golova, jer toliki je bio razmak između Dortmundovog prvog i posljednjeg gola.

Također, nikada ranije u Ligi prvaka se nije desilo da za uvodne 32 minute nekog meča bude postignuto sedam golova.

Interesantno, razmak između prvog i posljednjeg gola na meču je samo 22 minute.