5

Doigravanje za Bundesligu: Eintracht i Nürnberg u prvom meču odigrali 1:1

U prvom meču doigravanja za igranje u Bundesligi naredne sezone sastali su se Eintracht Frankfurt i Nürnberg, a rezultat je na kraju glasio 1:1.

Gosti su došli na Commerzbank-Arenu sa namjerom da ne izgube i igrali su totalno defanzivno tokom čitavog meča.

I dok je Eintracht svim silama pokušavao doći do gola u prvom poluvremenu, prvo se zatresla njihova mreža.

Kerk je centrirao, a stoper domaćina Russ je pogodio vlastitu mrežu u 42. minuti.

Ipak, domaćin je došao do izjednačenja u drugom poluvremenu. Chandler je centrirao, a Mijat Gaćinović, srbijanski reprezentativac koji je nekada igrao za kadetsku reprezentaciju BiH, je primio loptu u kaznenom prostoru gostiju i pored tri igrača uspio šutirati i pogoditi mrežu nemoćnog Schafera.

Uzvrat se igra u Nürnbergu u ponedjeljak od 20 sati i 30 minuta.