0

Đurić asistencijom debitovao u Championshipu, Bristol poražen

U 26. kolu Championshipa Britol City je poražen na domaćem terenu od Cardiff Cityja rezultatom 3:2, a ligaški debi za Bristol upisao je bosanskohercegovački reprezentativac Milan Đurić.

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, gledaoci su teško mogli i zamisliti kakva ih drama čeka u drugom poluvremenu.

Bristol je poveo autogolom Murphyja golom u 51. minuti i taj rezultat se stajao sve do posljednjih 16 minuta utakmice. A onda je uslijedila prava golijada.

Prvo je Pilkington golom iz penala u 74. minuti donio izjednačenje da bi samo četiri minute kasnije na asistenciju Đurića vodstvo Bristolu atraktivnim udarcem vratio Abraham.

Do novog gola prošle se ponovo samo četiri minute, a u strijelce se upisao Harris koji pogađa za 2:2. Konačnih 3:2 za preokret i pobjedu Cardiffa svojim drugim golom na meču postavlja Pilkington u 85. minuti.

Đurić je na terenu proveo 83 minute, a zamijenio ga je Wilbraham.

Ovo je drugi Đurićev nastup za Bristol u svim takmičenjima nakon što je prije sedam dana debitovao u FA Cupu u remiju sa Fleetwoodom.