Liga prvaka, 2. pretkolo
0

Dinamu uvjerljiva pobjeda nad Neftçhijem

Nogometaši Dinama i više nego uspješno su, u rezultatskom smislu, obavili prvu utakmicu 2. pretkola Lige prvaka. S 3-0 je hrvatski prvak pobijedio azerbejdžanski Neftçhi na novouređenom maksimirskom stadionu.

Lijep dekor na utakmici začinjen je s tri pogotka što olakšava odlazak na gostovanje za sedam dana. Milan Badelj u prvom dijelu, a potom s dva pogotka novo pojačanje Ivan Krstanović u nastavku, slomili su otpor gostiju koji je ostavio sasvim prosječan dojam. Neftçhi se pokušavao braniti, kasnije kada su primili drugi, pa i treći pogodak, krenuli su i prema naprijed, no na kraju je slavlje Dinama i više nego zasluženo.

Na asistenciju Alispahića u 38. minuti je Badelj postigao najbitniji, prvi pogodak na utakmici, čime je Dinamo dobio polet da u nastavku krene još agresivnije prema suparničkom golu.

Tako je već u 46. minuti Krstanović postigao za 2-0, a u 65. minuti je sigurno realizirao jedanaesterac kojeg je sam izborio.

Spomenimo još uvjerljive pobjede HJK Helsinkija, Maccabija iz Haife i Apoela koje im osiguravaju mirne uzvrate kao i Dinamu.

Uzvratne se utakmice igraju 19. i 20. jula.

Liga prvaka, prve utakmice 2. pretkola:

Dinamo (Hrv) - Neftçi (Aze) 3-0 (Badelj 38, Krstanović 46, 65-11m)

Zestafoni (Gru) - Dacia (Mol) 3-0 (Gelašvili 14, Dvali 23, 40)

Maccabi Haifa (Izr) - Borac Banja Luka (BiH) 5-1 (Amasha 45, 71, 74, Yampolsky 72, Golasa 80 / Raspudić 24)

Malmö (Šve) - Torshavn (Far) 2-0 (Rexhepi 58, Holm 77-ag)

Bangor City (Wal) - HJK Helsinki (Fin) 0-3 (Sadik 14, 55, Sorsa 89)

Skenderbeu (Alb) - Apoel Nicosia (Cip) 0-2 (Morais 52, Manduca 56)