1. HNL
11

Dinamo u derbiju bolji od Rijeke na Rujevici, asistencija Gojaka

U velikom hrvatskom derbiju Dinamo Zagreb je u gostima savladao Rijeku rezultatom 2:0 u okviru 2. kola 1. HNL.

Dinamo je na Rujevici stigao bez Soudanija, dok su kod Rijeke nedostajali Vešović i Maleš, a ostanci su, naizgled, više nedostajali domaćem timu.

Gosti su poveli već u 11. minuti kada je nakon kornera do lopte došao Amer Gojak koji pronalazi Fernandesa, a ovaj lagano posprema loptu u mrežu Rijeke.

Isti igrač je u 41. minuti pogodio iz penala za 2:0 i veliku prednost Dinama na poluvremenu. Prednost koju su Modri sačuvali do kraja meča iako su od 59. minute igrali bez isključenog Lecjaksa koji je dobio dva žuta kartona.

Mladi bh. reprezentativac Amer Gojak na terenu je proveo svih 90 minuta u dresu Dinama, dok je povremeni seniorski reprezentativac BiH Armin Hodžić cijeli meč odgledao s klupe gostujućeg tima.

Dinamo je ovom pobjedom zadržao prvo mjesto na tabeli s 13 bodova, dok je Rijeka treća s četiri boda manje.