127

Dinamo slavio u Krasnodaru i došao na korak do osmine finala Evropske lige

N. K.
Detalj s utakmice u Rusiji (Foto: Twitter)
Nogometaši Dinama pobijedili su u Rusiji u prvoj utakmici šesnaestine finala Evropske lige ekipu Krasnodara rezultatom 3:2 te su tako napravili veliki korak ka plasmanu u narednu fazu takmičenja.

Modri su dobro otvorili utakmicu budući da su poveli već u 15. minuti. Oršić je uputio centaršut, a Petković matirao nemoćnog Gorodova za 0:1.

Deset minuta kasnije Ademi je mogao udvostručiti prednost, ali je Gorodov sjajno intervenisao. Gotovo u narednom napadu Krasnodar izjednačuje nakon što je Berg odbijenu loptu zakucao pod prečku Dinamovog gola.

Zagrebačka ekipa je do odlaska na odmor mogla u potpunosti deklasirati Krasnodar, ali su Ademi u dva navrata i Lauritsen bili neprecizni te je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 1:1.

U šestoj minuti nastavka meča večeras odlično raspoloženi Petković je zabio nakon kornera za novo vodstvo Dinama.

Potom je došla serija poništenih golova. Pogađali Vilhena i Berg, ali su oba gola poništena zbog ofsajda nakon provjere VAR-a. Ademi je potom propustio još jednu šansu na današnjoj utakmici, a Claesson je u 69. minuti ponovo izjednačio na asistenciju Berga.

Ipak, Atiemwen je preciznim udarcem u 75. minuti postigao pogodak za konačnih 2:3 i veliko slavlje Dinamovih igrača.

Revanš između Dinama i Krasnodara igra se za sedam dana na stadionu Maksimir u Zagrebu.

Rezultat i strijelci:

Krasnodar - Dinamo 2:3 (Berg 28', Claesson 69' - Petković 15', 54', Atiemwen 75')