Meč bez golova
36

Dinamo sačuvao mrežu u Norveškoj i plasirao se u play off Evropske lige

Nogometaši zagrebačkog Dinama i norveškog Odda odigrali su danas u Skienu utakmicu bez golova, a Hrvati su s ukupnim rezultatom 2:1 prošli u narednu fazu Evropske lige.

U prvom poluvremenu viđena je apsolutna dominacija Modrih, koji su u nekoliko navrata u ključnim momentima bili neprecizni.

Tek u drugom poluvremenu probudio se Odd, koji je prijetio da će postići gol i tako anulirati prednost iz meča odigrano prije sedam dana u Zagrebu.

Ipak, promjene rezultata nije bilo pa su navijači Dinama mogli početi sa slavljem zbog plasmana u play off kvalifikacija za Evropsku ligu.

Vrijedi istaći da je ekipa iz Zagreba četiri minute prije kraja meča ostala s igračem manje na terenu nakon što je drugi žuti karton zaradio Olmo.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Armin Hodžić počeo je utakmicu od prve minute u redovima Dinama, a umjesto njega u 65. minuti igre ušao je naš Amer Gojak.