31. kolo HNL-a
15

Dinamo pobijedio Hajduk na krcatom Poljudu i riješio hrvatsko prvenstvo

Nogometaši zagrebačkog Dinama pobijedili su na krcatom Poljudu u okviru 31. kola HNL-a ekipu Hajduka rezultatom 2:1.

Dinamo je krenuo žestoko. Prvo je Gavranović u 10. minuti pucao neprecizno, a onda je bh. veznjak Izet Hajrović pogodio prečku.

Ipak, Modri su već u 14. minuti stigli u vodstvo golom raspoloženog Gavranovića.

Nije se ekipa iz Zagreba dugo radovala budući da je Caktaš u 25. minuti savršeno izveo slobodan udarac s 25 metara i postigao spektakularan gol.

Hajduk se potom razigrao i do odlaska na odmor imao je dvije dobre prilike preko Saida i Gyurcsa.

I u nastavku su obje ekipe pružile dobru partiju. Prvo je zaprijetio Futacs za domaće, ali je golman sjajno odbranio, dok se istakao i njegov kolega s druge strane, odbranivši udarac Čorića.

Gol odluke pao je pola sata prije kraja meča. Strijelac je ponovo bio danas odlični Gavranović, koji je iskoristio grešku Hajdukove odbrane nakon kornera.

Splićani su krenuli žestoko po izjednačenje. Redale su se prilike Gyurcsa i Nizića, a mađarski stoper je u 78. minuti pogodio prečku pa se rezultat nije mijenjao.

Minutažu u Dinamu upisao je i i drugi bh. veznjak Amer Gojak, koji je pola sata prije kraja susreta ušao upravo umjesto Hajrovića.

Dinamo se tako uspio odlijepiti na liderskoj poziciji HNL-a s osam bodova više od drugoplasoiranog Hajduka.