Ligue 1
5

Dijon posramio Nicu na gostujućem terenu, pobjede Toulousea i Amiensa

Ekipa Dijona protutnjala je kroz Azurnu obalu gdje su sa visokih 4:0 porazili Nicu u meču 3. kola francuske Ligue 1.

Nakon prvih 45 minuta stadiona Allianz Riviera u Nici nije bilo pogodaka, a onda u drugom poluvremenu gosti su brutalno kaznili promašaje domaće ekipe. Prvo je u 67. minuti Aguerd pogodio za 1:0, da bi u 83. minuti Haddadi povećao na 2:0.

Pitanje pobjednika odlučeno je u 86. minuti kada Keita pogađa za 3:0, da bi isti igrač u 92. minuti postavio konačnih 4:0.

Zanimljivo, Dijon je s ovom pobjedom ima maksimalnih devet bodova iz prva tri kola.

Toulouse je s minimalnim 1:0 bio bolji od Nimesa, a do pobjede su stigli u 80. minuti kada je Gradel uspješno realizovao kazneni udarac.

Nantes i Cane odigrali su meč bez pobjednika (1:1), baš kao i Montpellier i St. Etienne, dok je Amiens s 4:1 savladao Reims.

U prvom meču današnjeg pograma PSG je s 3:1 porazio Angers.