20

DFB kup: Mensur Mujdža se vratio u tim, Freiburg eliminisao Keln

Slavlje fudbalera Freiburga (Foto: EPA)
Iako u njemačkom prvenstvu ove sezone ne pruža dobre partije, Freiburg je u Kupu dobacio do četvrtfinala nakon što je večeras bez većih problema porazio Keln rezultatom 2:1 na domaćem terenu.

Domaći tim je pogotke postigao u razmaku od svega jedne minute. Autogolom Ujaha u 18. minuti Freiburg je poveo 1:0, dok je u 19. minuti za 2:0 pogodio Darida.

Češki internacionalac se mogao proslaviti, ali je u 65. minuti propustio realizovati jedanaesterac. Konačnih 2:1 postavio je Deyverson minut prije kraja utakmice.

Mensur Mujdža je nakon dugo vremena odigrao svih 90 minuta zaradivši javnu opomenu u 60. minuti. Večerašnju utakmicu sa tribina stadionu u Freiburgu posmatrao je selektor Mehmed Baždarević.

U drugom susretu Dinamo Dresden je pružio dostojan otpor Borussiji Dortmund. Milioneri su trijumfovali rezultatom 2:0 uz pogotke Cire Immobilea.