2

DFB kup: Dortmund pogotkom u drugom produžetku vizirao kartu za polufinale

(Foto: EPA)
Drugi polufinalista njemačkog DFB kupa je tim Borussije Dortmund koji je na prepunom Westfalenu eliminisao Hoffenheim pobijedivši rezultatom 3:2 nakon produžetaka.

Regularni dio meča okončan je neriješenim rezultatom 2:2.

U 19. minuti za veliko slavlje na Westfalenu pogodio je spretni Neven Subotić nakon centaršuta Kube Blaszczykowskog iz kornera sa desne strane.

U deset narednih minuta Hoffenheim uspijeva preokrenuti rezultat. Svega tri minute nakon vodstva Dortmunda za izjednačenje rezultata pobrinuo se Kevin Volland prelijepim volejom također na centaršut Rudyja iz kornera sa desne strane.

Već u 28. minuti Hoffenheim je poveo 2:1. Roberto Firmino istrčao je sam pred gol domaćina, te rutinski, hladnokrvno lobovao Langeraka za vodstvo Hoffenheima.

U 57. minuti Dortmund dolazi do izjednačenja. Strijelac je na centaršut Durma sa desne strane bio Aubameyang.

Plasman u polufinale Milionerima je sjajnim pogotkom u 108. minuti donio iskusni Sebastian Kehl topovskim udarcem sa tridesetak metara.

Ermin Bičakčić je u gostujućem timu odigrao svih 120 minuta, zaradivši žuti karton u 112. minuti. Sejad Salihović nije konkurisao za meč.