24

Deveto kolo Bundeslige: Borussia Dortmund nadigrala Mainz

Marco Reus slavi vodeći pogodak (Foto: AFP)
Utakmicom između Mainza i Dortmunda počelo je deveto kolo Bundeslige, a gostujući tim je slavio s 2:0.

Gosti su poveli pogotkom Marca Reusa iz 18. minute. Kao i obično jedna izgubljena lopta na tridesetak metara skupo je koštala Mainz. Iz svega tri poteza Milioneri su postigli pogodak. Asistent je bio Pierre-Emerick Aubameyang, a Reusu nije bilo teško savladati golmana Lorisa Kariusa.

Reus se mogao proslaviti u 47. minuti, no nije iskoristio kazneni udarac. Karius je odbranio šut njemačkog reprezentativca, a čini se da je pravda zadovoljena s obzirom da je jedanaesterac nad Aubameyangom dosuđen prestrogo.

U 83. minuti Henrikh Mkhtaryan je postavio konačan rezultat. Ponovo je Mainz izgubio loptu na svojoj polovini i ponovo Aubameyang asistira za laganu egzekuciju Armenca.