Veliki peh
7

Desni bek Emmena nije mogao vjerovati: VAR poništio gol sezone u Holandiji

E. B.
Jučer je u holandskom prvenstvu viđen gol sezone u duelu Emmena i PSV-a, no poništen je nakon korištenja VAR-a.

PSV je poveo u 15. minuti kada je pogodio Daniel Schwaab, a samo četiri minute kasnije defanzivac domaće ekipe Glenn Bijl postigao je nevjerovatan gol sa centra.

Desni bek Emmena je oduzeo loptu Stevenu Bergwijnu, uočio da je golman gostiju Lars Unnerstall na liniji šesnaesterca te je šutirao sa centra i efektno pogodio za 1:1.

No, njegova radost trajala je kratko s obzirom na to da je arbitar Dennis Higler poništio pogodak nakon što je VAR utvrdio da je Bijl faulirao Bergwijna prilikom oduzimanja lopte.

Emmen je na kraju ipak stigao do boda pogotkom Marka Kolara u 52. minuti i to na Bijlovu asistenciju.

Ono što je također zanimljivo je da Bijl nije završio meč s obzirom na to da je isključen u 90+3. minuti nakon još jednog faula nad Bergwijnom, kojim je spriječio opasan kontranapad gostiju.