Serie A
56

Derby della Mole: Pjanić asistirao Higuainu u 92. minuti za bod Juventusa protiv Torina

Nakon četiri uzastopna trijumfa Juventusa nad Torinom, Derby della Mole je završen neriješenim rezultatom (1:1). Tačnije, Juve je spasio bod u 90+2. minuti.

Massimiliano Alegri je na teren poslao drugu postavu kako bi svoje najbolje igrače odmorio za uzvrat polufinala Lige prvaka protiv Monaca, što su Bikovi iskoristili i poveli sa 1:0 u 53. minuti kada je Adem Ljajić postigao fantastičan pogodakiz slobodnog udarca.

Torino je igrao sa igračem manje više od pola sata nakon što je u 57. minuti Afriyeie Acquah isključen zbog drugog žutog kartona, a Stara dama je do izjednačenja stigla u 90+2. minuti.

Miralem Pjanić, koji je u igru ušao u 69. minuti umjesto Rincona, je asistirao Gonzalu Higuainu, koji je ušao u 56. minuti, a Argentinac je matirao Harta za konačnih 1:1.