Premiership
0

Dempsey propustio da potopi Chelsea u sudijskoj nadoknadi

U četvrtoj je minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena veznjak Fulhama Clint Dempsey promašio 11-erac kojim je propustio ostaviti Chelsea bez ijednog boda na Craven Cottageu.

Posljednja utakmica 26. kola tako je završila 0-0, te je londonska ekipa ponovno pala na peto mjesto premierligaške tabele, sada s dva boda zaostatka za četvrtoplasiranim Tottenhamom.

Amerikanac je, da stvar bude gora, u trećoj minuti sudijske nadoknade sam iznudio penal koji mu je Petr Čech odbranio. Uspio je ući u 16-erac s desne strane, da bi ga unutra neoprezno srušio David Luiz, brazilski stoper koji je posljednjeg dana prošlog mjeseca pojačao Chelsea iz Benfice u transferu vrijednom 25 miliona funti. Nastupio je 23-godišnji srednji branič prvi put za svoj novi klub od prve minute, te drugi put uopće.

Dempsey je odgovornost preuzeo jer u igri nije bilo najpouzdanijeg izvođača kaznenih udaraca. Trener Mark Hughes iskusnog je veznjaka Dannyja Murphyja izveo iz igre u 83. minuti.

U drugom nastupu za Chelsea također nije briljirao Fernando Torres, Luizov kolega iz prijelaznog roka težak 50 miliona funti. U nekoliko je navrata 26-godišnji Španac vrlo traljavo reagovao u 16. ercu. Jednom je bio prespor u udarcu iz okreta, jednom nije dobro štopao dugu loptu u izglednoj prilici, dok je treći put, u nastavku, igre iz izgledne šuterske pozicije poslao loptu nebu pod oblake.

U 70. minuti trener Ancelotti zamijenio ga je Didierom Drogbom.

Chelsea je imao terensku inicijativu, ali ne i naročito dobre prilike iz nje. Fulham je pak prijetio iz rijetkih kontranapada.