Dribling umijeće
25

Dele Alli na meču protiv Cityja "prodao foru" s malog nogometa

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su u subotu Tottenham rezultatom 1:0 u prvoj utakmici 35. kola Premiershipa, a potez utakmice izveo je sjajni Dele Alli.

Engleski veznjak je pokazao izuzetno dribling umijeće tako što je izveo potez kakav se najčešće viđa na malom nogometu.

Kroz noge je probacio loptu Bernardu Silvi pa nije trebalo dugo da ovaj potez postane viralan na društvenim mrežama.

Inače, junak trijumfa Građana bio je mladi reprezentativac Phil Foden, koji je postigao jedini gol na Etihadu u petoj minuti utakmice.

Alli je igru napustio u 69. minuti, a susret u Manchesteru bio mu je ukupno 31. za Tottenham ove sezone u svim takmičenjima.

Za to vrijeme postigao je sedam golova i upisao pet asistecnija, a navijači Pijetlova se nadaju njegovim dobrim partijama protiv Ajaxa u polufinalu Lige prvaka.