Premiership
10

Davies u 96. minuti donio bod Evertonu protiv Southamptona

Nogometaši Evertona i Southamptona podijelili su bodove na Goodison Parku u okviru 37. kola Premiershipa odigravši neriješeno 1:1.

Gosti su u prvom poluvremenu bili za nijansu bolja ekipa, a najbolju priliku propustio je Austin u 20. minuti utakmice.

Ono što nisu uspjeli u prvom dijelu, Southamptonu je pošlo za rukom u nastavku kada je Redmond iskoristio asistenciju Soaresa za vodstvo 0:1.

Nije bilo potom uzbuđenja sve do pet minuta prije odlaska na odmor kada je Yoshida zaradio drugi žuti karton te je morao ranije u svlačionicu.

Ipak, već u narednom napadu mogao je Southampton udvostručiti prednost, ali je Pickford odlično odbranio pokušaj Redmonda.

Krenuo je Everton na sve ili ništa u sudijskoj nadoknadi. U 94. minuti McCarthy je lijepo odbranio odličan udarac Bainesa iz slobodnog udarca, a dvije minute kasnije Everton stiže do boda.

Guaye je poslao loptu koju je primio Davies i odmah pucao. Lopta je pogodila nekoga i promijenila smjer pa McCarthy ništa nije mogao učiniti kako bi spriječio pogodak.

Everton je tako ostao na osmom mjestu Premiershipa, dok je Southampton na 17. poziciji.