6

David Luiz kritikovan zbog prekršaja nad Edinom Džekom

Manchester City je sinoć u osmini finala FA Cupa pobijedio i eliminisao ekipu Chelseaja rezultatom 2:0, a zbog jednog prekršaja je posebno kritikovan stoper Plavaca David Luiz.

David Luiz je jedan od krivaca za sinoćnji poraz Chelseaya, a utakmicu je obilježio i njegov ragbijaški start na bh. reprezentativca i napadača Manchester Cityja Edina Džeku. Engleski mediji su iznenađeni što nije dobio crveni karton zbog nepromišljenog poteza.

Podsjetimo, Crnogorac Stevan Jovetić je u 16. minuti poentirao iskosa s desne strane nakon što ga je dobro proigrao Edin Džeko.

Samir Nasri, koji se vratio u ekipu Cityja nakon povrede, u 67. minuti je uposlio Davida Silvu na lijevoj strani, ovaj je odigrao povratnu loptu koju je Nasri iz blizine pospremio u mrežu i potvrdio pobjedu domaćina.