U Nyonu
9

Danas žrijeb osmine finala Evropske lige: Džekina Roma i Višćin Bašakšehir čekaju protivnike

F. Z.
Trofej Evropske lige (Foto: EPA-EFE)
Žrijeb parova osmine finala Evropske lige bit će održan danas u 13:00 sati u švicarskom Nyonu, a u bubnju će se naći Istanbul Bašakšehir i Roma naših Edina Višće i Edina Džeke.
Višća je junak Bašakšehira i vjerovatno najveća legenda ovog kluba, a sinoć se još jednom upisao u knjige historije ekipe iz Istanbula. Sa tri gola u dvomeču sa Sportingom iz Lisabona bio je najvažniji pojedinac Bašakšehira koji je ukupnim rezultatom 5:4 izborio mjesto u osmini finala.

Postigao je pogodak u Lisabonu, a potom i sinoć u posljednjim minutama za produžetak, te s bijele tačke u dodatnih 30 minuta za mjesto među 16 najboljih.

Edin Džeko i njegova Roma slavili su u 1/16 finala protiv Genta ukupnim rezultatom 2:1.

Mjesto među 16 najboljih još su izborili: Basel, Wolves, LASK, Wolfsburg, Bayer Leverkusen, Getafe, Olympiakos, Šahtar Donjeck, Inter, Manchester United, Sevilla i Glasgow Rangers.

Posljednjeg učesnika saznati danas. Duel Salzburga i Eintrachta iz Frankfurta jučer je odgođen zbog neveremena u Austriji. Prvi susret odigran u Njemačkoj završen je trijumfom Eintrachta rezultatom 4:1.

Prve utakmice osmine finala igraju se 12. marta, a revanš susreti na rasporedu su sedam dana kasnije.