41

Daily Star: Džeko se napokon osvetio Wiganu

Edin Džeko, bh. reprezentativac u dresu Manchester Cityja jučer je bio strijelac u visokoj pobjedi Građana nad Wiganom, u okviru Capital One Cupa Engleske.

Dijamant je počeo niz od 5:0 na Etihadu i, kako piše britanski Daily Star, na ovaj način se Džeko osvetio gostima za poraz u finalu FA Cupa u maju ove godine, kad je Wigan porazio Građane rezultatom 1:0. Bh. reprezentativac je priliku za igru dobio tek u 93. minuti te utakmice. Osim toga, piše navedeni list, Džeko je podsjetio Pellegrinija da ima veliku ulogu u timu.

Brazilac Fernandinho odlično je prebacio odbranu Wigana i uposlio Džeku, koji je majstorski savladao golmana Leeja Nichollsa, koji je sinoć debitirao na golu gostujuće ekipe.

U nastavku utakmice pogađali su Stevan Jovetić dva puta, Yaya Toure i Alvaro Negredo.