Minimalna pobjeda
2

CSKA u Moskvi savladao Crvenu zvezdu i plasirao se u osminu finala Evropske lige

Nogometaši moskovskog CSKA plasirali su se u osminu finala Evropske lige nakon što su večeras na svojoj Areni savladali Crvenu zvezdu rezultatom 1:0. U prvoj utakmici odigranoj u Beogradu bilo je 0:0.

Domaći su od samog početka krenuli žestoko, uputili su za prvih 45 minuta čak 12 šuteva ka golmanu Borjanu i bilo je pitanje vremena kada će Zvezdina odbrana kapitulirati.

Najveću priliku promašio je Kuchaev u 35. minuti kada je iz dobre situacije promašio gol.

Ipak, Kuchaev je u posljednjim sekundama prvog poluvremena uposlio Dzagoeva, koji matira Borjana za vodstvo ruske ekipe.

Nastavio je CSKA s napadima i u nastavku meča, a Dzagoev je u 64. minuti mogao riješiti pitanje pobjednika. Ipak, Borjan je izašao kao pobjednik iz ovog duela.

Najbolju priliku Zvezda je imala devet minuta prije kraja meča kada je Srnić poslao lijep pas u šesnaestercu, ali Pešić u dobroj situaciji nije uspio doći do lopte.

U posljednjoj minuti Nabouhane je imao veliku priliku da Beograđane golom odvede u naredni krug, ali nije bio precizan pa je moglo početi slavlje domaće ekipe.