Kvalifikacije za LP
39

Crvena Zvezda u finišu slomila Spartaks, Suduva izbacila favorizovani APOEL

Nogometaši Crvene zvezde plasirali su se u narednu rundu kvalifikacija za Ligu prvaka nakon što su u dva meča bili bolji od latvijskog Spartaksa.

U prvoj utakmici odigranoj prije sedam dana u Latviji mreže su mirovale, ali su Crveno-beli večeras u Beogradu slavili pobjedu rezultatom 2:0, što je bilo dovoljno za prolaz dalje.

Zvezda je večeras od početka krenula žestoko i pravo je čudo kako Latvijci nisu primili pogodak u prvom poluvremenu. Najbliži golu bio je Milić u 13. minuti, kada je pucao malo previsoko.

I u nastavku su Beograđani dominirali, a nagovještaj golova dogodio se u 64. minuti kada je Radonjić pogodio stativu.

Zvezda je u vodstvo došla u 78. minuti. Pavkov je glavom uposlio Bena, koji neometan posprema loptu u mrežu za 1:0.

Samo tri minute kasnije Krstičić se najbolje snašao u šesnaestercu te postavio konačnih 2:0.

Bivši igrač Željezničara Aleksandar Kosorić igrao je svih 90 minuta kao kapiten za poraženu ekipu.

Zvezda će u narednoj fazi kvalifikacija za Ligu prvaka igrati protiv litvanske Suduve, koja je danas izbacila kiparski APOEL ukupnim rezultatom 3:2.

Rezultati kvalifikacija za Ligu prvaka:

HJK - Vikingur 3:1 (ukupno 5:2) Valletta - Kukesi 1:1 (1:1, Kukesi ide dalje zbog gola postignutog u gostima) APOEL - Suduva 1:0 (2:3) H. Beer Sheva - Flora 3:1 (7:2) Malmo FF - Drita 2:0 (5:0)

TNS - Shkendija 4:0 (4:5) MOL Vidi - Dudelange 2:1 (3:2) Crvena zvezda - Spartaks 2:0 (2:0)