Evropska liga / Crvena zvezda na punoj Marakani dočekuje Arsenal, Everton protiv Lyona traži prvu pobjedu
U prva dva kola u kojima je odigrano 48 utakmica postignut je 131 pogodak, što u prosjeku po meču iznosi 2,73 gola.
Mjesto prvog strijelca Evropske lige dijele tri igrača koja su postigla po četiri pogotka, a to su Aleksandar Kokorin iz Zenita, Alassane Plea iz Nice i Andre Silva iz Milana.
Najuzbudljivija atmosfera očekuje se u Beogradu gdje će na stadionu Marakana Crvena zvezda dočekati Arsenal, a mediji iz Srbije navode da je stadion rasprodan, što znači da će taj meč gledati blizu 52.000 navijača.
Zvezda je u prva dva kola sakupila četiri boda i nalazi se na drugoj poziciji grupe H. Njene šanse za plasman u nokaut fazu su velike i među navijačima ovog kluba vlada velika euforija koju dodatno rasplamsavaju vijesti koje kazuju da bi Arsenal večeras mogao zaigrati u znatno izmiješanom sastavu. Stoga, nisu velike šanse da Sead Kolašinac večeras zaigra.
Zanimljiv meč očekuje nas i na Goodison Parku gdje Everton dočekuje Lyon i traži prvu pobjedu u ovom takmičenju pošto je u prva dva kola sakupio tek jedan bod.
U grupi K se sastaju dva tima koja imaju maksimalan učinak, a to su Nice i Lazio. I njihov okršaj spada među najinteresantnije u ovom kolu.
Bit će ovo još jedna evropska noć za nekoliko bh. internacionalaca koji nastupaju u Evropskoj ligi, a među njima su Sead Kolašinac (Arsenal), Senad Lulić (Lazio), Muhamed Bešić (Everton), Vedad Ibišević (Hertha), Ognjen Vranješ (AEK), Edin Višća (İstanbul Başakşehir)...
Parovi i satnice 3. kola grupne faze Evropske lige:
Grupa A
Villarreal 4 Slavia Prag 4 Maccabi Tel-Aviv 1 FC Astana 1
Astana - Maccabi Tel-Aviv (17:00 sati)
Villarreal - Slavia Prag (21:05 sati)
Grupa B
Dynamo Kijiv 6 Young Boys 2 Partizan 1 Skënderbeu 1
Dynamo Kijiv - Young Boys (21:05 sati)
Skenderbeu - Partizan (21:05 sati)
Grupa C
Braga 6 Ludogorets 4 Basaksehir 1 Hoffenheim 0
Braga - Ludogorets (21:05 sati)
Hoffenheim - Basaksehir (21:05 sati)
Grupa D
Milan 6 AEK 4 Austria Beč 1 Rijeka 0
Milan - AEK (21:05 sati)
Austria Beč - Rijeka (21:05 sati)
Grupa E
Atalanta 4 Apollon 2 Lyon 2 Everton 1
Everton - Lyon (21:05 sati)
Atalanta - Apollon (21:05 sati)
Grupa F
Lokomotiv M. 4 Kopenhagen 2 Sheriff 2 Zlín 1
Sheriff - Lokomotiv Moskva (21:05 sati)
Zlin - Kopenhagen (21:05 sati)
Grupa G
FCSB 6 Viktoria Plzeň 3 Hapoel B-S 3 Lugano 0
Hapoel Beer-Sheva - FCSB (19:00 sati)
Lugano - Plzen (19:00 sati)
Grupa H
Arsenal 6 Crvena zvezda 4 BATE Borisov 1 Köln 0
BATE - Köln (19:00 sati)
Crvena zvezda - Arsenal (19:00 sati)
Grupa I
Salzburg 4 Marseille 3 Konyaspor 3 Vitória 1
Konyaspor - Salzburg (19:00 sati)
Marseille - Vitoria (19:00 sati)
Grupa J
Östersunds 6 Zorya Luhansk 3 Hertha 1 Athletic 1
Zorija - Hertha (19:00 sati)
Ostersund - Athletic Bilbao (19:00 sati)
Grupa K
Nice 6 Lazio 6 Vitesse 0 Zulte Waregem 0
Nice - Lazio (19:00 sati)
Zulte Waregem - Vitesse (19:00 sati)
Grupa L
Zenit 6 Real Sociedad 3 Rosenborg 3 Vardar 0
Zenit - Rosenborg(19:00 sati)
Vardar - Real Sociedad (19:00 sati)