6

Crvena zvezda i Partizan podijelili bodove, derbi obilježila velika sudijska greška

Crvena zvezda i Partizan danas su podijelili bodove (1:1) u 153. međusobnom duelu, a utakmicu je obilježila velika sudijska greška iz koje su Zvezda povela.

Naime, igrala se 34. minuta prvog poluvremena kada se Kostarikanac John Ruiz sjurio prema gol-aut liniji Partizana, a onda izgubio kontrolu nad loptom, koja je cijelim obimom prešla okvire terena.

Ipak, Ruiz je uspio poslati povratnu loptu, a na nju je prvi natrčao Kanga i postigao gol za 1:0.

Fudbaleri Partizana odmah su opkolili glavnog sudiju Maju Vujovića, ali pomoći nije bilo.

Zanimljivo da se na snimku vidi kako je sudija pored gola bio koncentrisan te zato čudi da nije vidio da je lopta evidentno prošla gol-aut liniju.

Zvezda nakon ovog remija ima šest bodova prednosti u odnosu na Partizan, a do kraja prvenstva ostalo je svega sedam kola.