La Liga
583

Cristiano Ronaldo potopio Alaves i donio Realu tri boda

Real Madrid je stigao do četvrte uzastopne pobjede u 25. kolu španske La Lige. Na stadionu "Santiago Bernabeu" Kraljevi su rutinski savladali Alaves rezultatom 4:0.

Centralna figura meča bio je, naravno, Cristiano Ronaldo. Portugalac je postigao prvi pogodak u 44. minuti, a već na početku drugog poluvremena na semaforu je stajao rezultat 2:0. Strijelac u 46. minuti bio je Bale.

Ronaldo je svoj drugi pogodak postigao u 61. minuti, a u pretposljednjoj je svim hejterima koji ga nazivaju "Penaldo" začepio usta.

Arbitar Fernandez je dosudio penal za Real nakon što je u kaznenom prostoru oboren Bale, a Ronaldo je prepustio izvođenje najstrožije kazne Benzemi iako je mogao postići hat-trick.

Francuz je bio siguran i stigao tek do četvrtog pogotka u sezoni za konačnih 4:0.

Ranije danas Celta je savladala Eibar rezultatom 2:0.