15

Courtois i Cahill poklonili bod Swanseaju protiv Chelseaja

Swansea i Chelsea su podijelili bodove u četvrtom kolu Premiershipa odigravši 2:2.

Labudovi se za poklonjen bod mogu zahvaliti Thibautu Courtoisu i Garyju Cahillu koji su napravili dvije katastrofalne greške nakon čega su domaćini dali svoja dva gola.

Chelsea je poveo već u 18. minuti, kada je Oscar asistirao Diegu Costi koji pogađa za 0:1.

U drugom poluvremenu Swansea je preokrenuo. U 59. minuti Courtois pravi bespotreban penal nad Gylfijem Sigurdssonom kojeg u gol pretvara upravo Islanđanin.

Samo tri minute kasnije Cahill je izgubio loptu kao posljednji igrač odbrane, što je kaznio Leroy Fer.

Bod Chelseaju donio je Costa svojim drugim golom, kada je u 81. minuti makazicama pogodio mrežu Fabianskog.