0

Chelsea srušio i Boro, Plavci u šest mečeva nisu primili gol

U pretposljednjoj utakmici 12. kola Premiershipa Chelsea je u gostima minimalnim rezultatom 1:0 savladao Middlesbrough.

Računajući samo utakmice Premiershipa, Chelsea je upisao šestu uzastopnu pobjedu pri čemu je zabilježio nevjerovatno gol-razliku 17:0. Courtois je posljednji ligaški gol primio u prvom poluvremenu utakmice protiv Arsenala na Emiratesu, a meč je odigran prije skoro dva mjeseca (24. septembar).

Iako je poražen Middlesbrough je "pokazao zube" i natjerao je Plavce da u finišu meča brane svoj gol. Međutim, gledajući cijeli meč, izabranici Antonija Contea su pokazali još jednu taktički besprijekornu utakmicu i bili su vrlo blizu pogotka koji bi donio mirniju završnicu.

Chelsea je poveo golom Coste u 41. minuti. Napadač Plavaca se najbolje snašao u gužvi nakon kornera svog tima čime je stigao do svog 10. gola u ligi i prvi je na listi strijelaca ispred Aguera koji ima dva gola manje.

Najbolje šanse za povećanje vodstva Plavaca imao je Pedro koji je u 63. minuti pogodio prečku, a ponajbolju šansu za izjednačenje imao je Negredo čiji je udarac u 78. minuti zaustavio Courtois.

Chelsea će kolo završiti na prvom mjestu tabele sa bodom više od Liverpoola i Manchester Cityja.