Prvi mečevi play-offa
19

Ćivić s Ferencvarošem na korak do grupne faze Lige prvaka, sigurni Dynamo i Olympiakos

Nogometaši norveškog Moldea i mađarskog Ferencvaroša odigrali su neriješeno 3:3 u prvoj spektakularnoj utakmici play-offa Lige prvaka.

Gosti su u vodstvo došli već u sedmoj minuti preko Bolija, a 0:1 je bio ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku fantastična utakmica. Uzuni je odmah na otvaranju udvostručio vodstvo mađarske ekipe, a samo tri minute kasnije James je smanjio vodstvo na 1:2.

Eikrem u 65. minuti donosi izjednačenje, a sedam minuta prije kraja meča Ellingsen zabija za veliki preokret Moldea. Ipak, samo četiri minute kasnije Kharatin iz penala postavlja konačnih 3:3.

Bh. reprezentativac Eldar Ćivić igrao je svih 90 minuta u gostujućem timu te se nalazi vrlo blizu do velikog uspjeha i plasmana u grupnu fazu Lige prvaka.

Dynamo iz Kieva je odradio veliki posao pobjedom 2:1 u gostima kod Genta, baš kao i Olympiakos koji je rezultatom 2:0 bio bolji od Omonije.

Revanši play-offa Lige prvaka igraju se 29. i 30. septembra kada ćemo znati sve učesnike grupne faze Lige prvaka.