0

Chievo od danas fenjeraš, Zukanović igrao 90 minuta

Piše: A. D.
Chievo na domaćem terenu nije uspio poraziti Sassuolo u desetom kolu Serije A, zahvaljujući čemu je od danas preuzeo fenjer na tabeli italijanskog prvenstva.

Meč u kojem je Ervin Zukanović igrao svih 90 minuta okončan je remijem bez pogodaka.

Sjajan niz nastavio je tim Genoe koji je nakon Juventusa danas bio bolji i od Udinesea i to na gostujućem terenu. Konačan rezultat utakmice glasio je 4:2.

Strijelci za goste bili su Marchese, Falque, Matri i Kucka. Za domaće su pogađali Di Natale i Widmer.

Trijumf vrijedan treće pozicije na tabeli ostvarila je Sampdorija koja je sa 3:1 bila bolja od Fiorentine. Palombo je domaće doveo u vodstvo u 27. minuti iz penala, da bi pet minuta kasnije Rodriguez na drugoj strani propustio iskoristiti najstrožiju kaznu.

Vodstvo Sampdorije udvostručio je Rizzo, a dva minuta kasnije smanjio je Savić.

Trijumf domaćina potvrdio je Eder 12 minuta pred kraj. Remi bez pogodaka odigrali su i Torino i Atalanta. Vodeći na tabeli je tim Juventusa sa 25 bodova, tri više od Pjanićeve Rome.