Premiership
0

Chelseaju tek bod protiv Wigana

Chelsea - Wigan (Foto: AFP)
Nogometaši Chelseaja osvojili su tek bod u 16. kolu Premiershipa odigravši 1-1 na gostovanju kod Wigana na DW Stadiumu.

U dvoboj protiv Wigana Chelsea je ušao s tri uzastopne premierligaške pobjede, uključujući onu protiv lidera Manchester Cityja (2-1) u prošlom kolu. I protiv Wigana su "bluesi" poveli golom Daniela Sturridgea u 59. minuti iako nisu briljirali od samog početka. No, zbunjenost u odbrani, kako Raula Meirelesa, tako i golmana Petra Čecha, rezultirala je golom Jordija Gomeza u 88. minuti, njegovim četvrtim u pet posljednjih utakmica, koji je donio trenutno 18-plasiranom klubu premierligaške tabele veliki bod.

Valja istaknuti kako je Wigan potpuno zaslužio ovaj bod jer je bio opasnija ekipa tokom cijelog susreta. Imao je neznatno veći posjed lopte (51%), ali i više udaraca, kako prema golu (14-11), tako i u njegov okvir (6-2).

Premiership, 16. kolo:

Wigan - Chelsea 1-1 (Gomez 88 / Sturridge 59) Blackburn - West Bromwich 1-2 (Dann 72 / Morrison 53, Odemwingie 89) Everton - Norwich 1-1 (Osman 81 / Holt 28) Fulham - Bolton 2-0 (Dempsey 32, Ruiz 34) Newcastle - Swansea 0-0 Wolverhampton - Stoke City 1-2 (Hunt 17-11m / Doyle 58-ag, 70 Crouch)