Premiership
0

Chelsea konačno slavio, WBA razbio Sunderland

Didier Drogba (Foto: Arhiv/AFP)
Nakon tri remija i jednog poraza u engleskoj nogometnoj ligi Chelsea je konačno pronašao žrtvu. U 26. kolu Premiershipa Bluesi su na svom terenu slavili protiv Boltona s uvjerljivih 3-0.

Iako se Bolton nalazi na predzadnjem mjestu prvenstvene tabele i nije pravo mjerilo dobre igre, Chelsea je vrlo dobrom predstavom slavio s 3-0. No, nije izgledalo na poluvremenu da će biti tako lako. Naime, završilo je 0-0.

Ali samo nakon tri minute igre u nastavku David Luiz zabio je za vodstvo Chelseaja. Londončani su nastavili napadati nakon vodstva, a rezultat je bio vidljiv nakon svega 13 minuta. Didier Drogba zabio je na asistenciju Franka Lamparda za 2-0.

Tačku na i stavio je upravo Lampard 10 minuta prije kraja utakmice, a to mu je ujedno bio i 12. pogodak Boltonu čime je od svih igrača u historiji Premiershipa, zajedno s Robbiejem Fowlerom, najuspješniji.

West Bromwich Albion je također bio vrlo uvjerljiv na svom terenu protiv Sunderlanda. Slavio je s 4-0, a jedan od najzaslužnijih za tri boda bio je Peter Odemwingie koji je bio dvostruki strijelac. S dva pogotka u ovom kolu i tri u prošlome (Wolves) Odemwingie je postigao više golova nego u prethodnih 20 utakmica u Premiershipu. Preostala dva pogotka za WBA postigli su James Morrison i Keith Andrews.

Newcastle je katastrofalnim drugim poluvremenom propustio vodstvo od 2-0 protiv 18-plasirane ekipe Premiershipa – Wolvesa. Nakon svega 18 minuta igre Svrake su golovima Dembe Cissea i Jonasa Gutierreza vodile s 2-0, ali su u 20 minuta nastavka sve prokockali.

Matthew Jarvis i Kevin Doyle donijeli su veliki bod Wolvesu koji je "isplivao" iz zone koja vodi u niži rang.

Premiership, 26. kolo:

Newcastle - Wolves 2-2 (Cisse 6, Gutierrez 18 / Jarvis 50, Doyle 66) Chelsea - Bolton 3-0 (Luiz 48, Drogba 61, Lampard 79) QPR - Fulham 0-1 (Pogrebnjak 7) Wigan - Aston Vila 0-0 WBA - Sunderland 4-0 (Odemwingie 3, 49, Morrison 41, Andrews 90+1) Manchester City - Blackburn (kasnije)

1. Manchester City 25 19 3 3 64:19 60
  2. Manchester United 25 18 4 3 61:25 58
  3. Tottenham 25 16 5 4 49:25 53
  4. Chelsea 26 13 7 6 47:31 46
  5. Arsenal 25 13 4 8 48:35 43
  6. Newcastle 26 12 7 7 38:38 43
  7. Liverpool 25 10 9 6 29:23 39
  8. Norwich 25 9 8 8 37:41 35