13

Chelsea siguran protiv Swanseaja, nova pobjeda Evertona

(Foto: EPA)
Fudbaleri Chelseaja savladali su na svom terenu u okviru 26. kola Premiershipa ekipu Swanseaja s rezultatom 3:1.

Domaći su u vodstvo došli u 19. minuti kada je Fabregas izbliza pogodio na asistenciju Pedra.

Golman Swanseaja Fabianski potom je fantastično odbranio udarac Fabregasa, a gosti su izjednačili u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Llorente je pobjegao svom čuvaru, ispratio centaršut Sigurdssona i glavom postigao gol.

Chelsea je početkom drugog poluvremena imao dvije velike prilike. Prvo je Fabianski odlično odbranio šut Hazarda, a Fabregasov šut zaustavila je prečka.

Ipak, u 72. minuti ekipa Antonia Conte dolazi u vodstvo nakon razornog udarca Pedra s otprilike 20 metara od gola.

Utakmica je bila riješena u 84. minuti nakon fantastičnog timskog gola. Costa je bio sam u šesnaestercu i postigao je gol na asistenciju Hazarda.

Chelsea je nakon ove pobjede pobjegao Manchester Cityju na liderskoj poziciji čak 11 bodova uz utakmicu više, dok je Swansea ostao na 15. mjestu Premiershipa.

Everton je ostvario rutinsku pobjedu protiv Sunderlanda rezultatom 2:0. Strijelci za Karamele bili su Gueye u prvom i Lukaku u drugom poluvremenu.

Fudbaleri WBA-a nakon preokreta slavili su protiv Bournemoutha. Sve se odigralo u prvoj polovini prvog poluvremena.

King je doveo goste u vodstvo u petoj minuti iz penala, a preokret domaćim donijeli su Dawson i McAuley.

Hull i Burnley su podijeli bodove odigravši 1:1. Huddlestone je iz penala u 72. minuti doveo domaće u vodstvo, a samo četiri minute kasnije Keane je izjednačio rezultat.

Veoma važnu pobjedu ostvario je Crystal Palace protiv Middlesbrougha. Strijelac zlata vrijednog gola bio je Van Aanholt u 34. minuti susreta.