Chelsea se oporavio od ispadanja u Ligi prvaka

16.4.2011. u 18:44
0
0
0
U subotu je odigrano pet utakmica 33. kola engleskog Premiershipa. Chelsea se oporavio od ispadanja u Ligi prvaka i slavio kod West Bromwicha rezultatom 3:1.
Od prvenstvenih ogleda izdvojimo pobjedu Chelseaju na gostovanju kod West Bromwicha 3-1, pa se može reći da se Ancelottijeva ekipa uspjela oporaviti od ispadanja tokom sedmice u Ligi prvaka.

Utakmica nije dobro počela za Chelsea, pa je tako već u 18. minuti Odemwingie zabio za vodstvo domaćina. No, još do odlaska u svlačionice na odmor Chelsea se potpuno oporavio i vodio s konačnih 3-1. Unutar samo pet minuta (22. i 26.) dva su nogometaša iz Obale Slonovače postigla za goste (Drogba i Kalou), dok je Lampard dodatno rastužio domaćina golom karjem prvog dijela.

Utakmica Evertona i Blackburna je završena rezultatom 2-0. Time je Blackburn ostao u opasnoj zoni i bodovno vrlo blizu ispadanja. Everton ih je slomio u drugom dijelu pogocima Osmana i Bainesa s bijele tačke.

Birmingham je uzeo važne bodove protiv Sunderlanda 2-0, kao i Wigan u gostima kod Blackpoola 3-1.

Premiership, 33. kolo:

West Bromwich - Chelsea 1-3 (Odemwingie 18 / Drogba 22, Kalou 26, Lampard 45)

West Ham - Aston Villa 1-2 (Keane 2 / Bent 37, Agbonlahor 90)

Birmingham - Sunderland 2-0 (Larsson 41, Gardner 66)

Blackpool - Wigan 1-3 (Campbell 84 / Rodallega 3, N'Zogbia 45, Diame 66)

Everton - Blackburn 2-0 (Osman 54, Baines 75-11m)

Redoslijed: 1. Manchester United 69 bodova (32 utakmice), 2. Arsenal 62 (31), 3. Chelsea 61 (32), 4. Manchester City 56 (32), 5. Tottenham 53 (31)...