Premiership
0

Chelsea savladao City i napravio ključni korak ka tituli, Liverpool ispustio tri boda

Chelsea je trijumfovao nad Manchester Cityjem rezultatom 2:1 i tako u 31. kolu napravio ključni korak ka tituli u engleskom Premiershipu.

Domaćin je poveo već u 10. minuti kada je Hazard šutirao, lopta je zakačila Kompanyja i promijenila smjer i završila iza Caballerovih leđa.

City je izjednačio u 26. minuti. Courtois je katastrofalno pogriješio i dao loptu Silvi koji šutira, Belgijanac brani njegov udarac, ali Aguero je na pravom mjestu i ubacuje loptu u mrežu za 1:1.

Pobjedu Chelseaju donio je Hazard u 35. minuti. Fernandinho je skrivio penal nad Pedrom, Hazardov šut sa bijele tačke je odbranio Caballero, ali se lopta odbila desetki Plavaca i iz drugog pokušaja je siguran za 2:1.

Liverpool je na Anfieldu prokockao pobjedu protiv Bournemoutha. Gosti su poveli u 7. minuti preko Afobea, a u 40. Coutinho je izjednačio na 1:1.

Redsi su poveli u 59. minuti kada je Origi matirao Boruca za 2:1.

Kada se činilo da će sva tri boda ostati u Liverpoolu King je na Arterovu asistenciju tri minute prije kraja donio bod Bournemouthu.