Grupa C
19

Liga prvaka / Chelsea rutinski savladao Šehićev Qarabag u gostima i prošao u osminu finala

Nogometaši Chelseaja su slavili u petom kolu grupe C Lige prvaka na gostovanju kod Qarabaga rezultatom 4:0.

Plavci su upisali rutinsku pobjedu kojom su prošli u osminu finala, a pitanje pobjednika je bilo riješeno već u prvom poluvremenu.

U 19. minuti Sadygov je u kaznenom prostoru srušio Williana i zbog toga je isključen, a nakon tri minute penal je izveden. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Hazard koji je poslao Ibrahima Šehića u jednu, a loptu u drugu stranu.

Već u 36. minuti na semaforu je stajalo 0:2. Willian i Hazard su odigrali dupli pas, Belgijanac je petom asistirao Brazilcu koji rutinski šalje loptu u mrežu iza Šehićevih leđa.

Na 3:0 postvisioo je Fabregas iz penala u 71. minuti susreta nakon što je prethodno Garayev povukao za dres Williana, a konačnih 4:0 postavio je Willian u 85. minuti na Pedrovu asistenciju.