13

Chelsea postigao četiri pogotka i pregazio Everton na Stamford Bridgeu

F. Z.
Chelsea bolji od Evertona (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Chelseaja dočekali su danas u 29. kolu engleskog Premiershipa na stadionu Stamford Bridge ekipu Evertona, a domaćin je slavio rezultatom 4:0.

Plavci su do vodstva došli već u 14. minuti susreta, a strijelac je nakon asistencije Pedra bio Mount. Sedam minuta kasnije bilo je 2:0 za domaće, a ovaj put strijelac je bio Pedro nakon asistencije Barkleyja. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 2:0 za Chelsea.

Domaćin je treći pogodak postigao u 51. minuti susreta, a strijelac je bio Willian nakon još jedne asistencije Barkleyja. Konačnih 4:0 postavio je Giroud u 54. minuti susreta nakon asistencije Williana.

Chelsea je četvrti na tabeli sa 48 osvojenih bodova, dok je Everton 12. sa 37 bodova nakon 29 odigranih utakmica.