Liga prvaka
113

Chelsea pobijedio Malmo u gostima, dobar nastup Ahmedhodžića

E. B.
Chelsea je savladao Malmo u gostima u susretu četvrtog kola grupe H Lige prvaka rezultatom 1:0.
Chelsea je dominirao od prve minute i samo se čekao trenutak kada će povesti. U prvom poluvremenu golman Malmoa Johan Dahlin je bio izuzetno raspoložen i zaustavljao je šuteve koje su danas veoma dobri Anel Ahmedhodžić i njegovi saigrači iz odbrane dopustili.

U 29. minuti je obranio Cesaru Azpilicueti, u 16. i 22. Hakimu Ziyechu, u 29. je zaustavio pokušaj Kaija Havertza, u 32. Andreasa Christensena, a u 35. Marcosa Alonsa.

Malmo je jedinu priliku u prvom poluvremenu imao u 45+1. minuti kada je Sergio Pena sjajno pronašao Antonija Čolaka koji šutira iz voleja, ali lopta je otišla pored gola.

Dahlin se istakao i na početku drugog poluvremena kada je u 54. minuti Ruben Loftus-Cheek šutirao, no dvije minute kasnije je kapitulirao. Callum Hudson-Odoi je prošao po desnoj strani i ubacio u peterac, a Ziyechu nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu.

U 78. minuti Chelsea je mogao doći do drugog pogotka, no ponovo je Dahlin bio na visini zadatka u situaciji jedan na jedan sa Havertzom.

Ahmedhodžić je odigrao čitav meč u redovima poražene ekipe, dok je Adi Nalić u igru ušao u 74. minuti susreta.

U drugom susretu večeras u 21 sat igraju Juventus i Zenit.

Rezultat: Malmo - Chelsea 0:1 (Ziyech 56')