Premiership
0

Chelsea pao i na Goodison Parku

Everton - Chelsea (Foto: AFP)
Ovog se vikenda igraju utakmice 25. kola engleskog Premiershipa, a novo posrtanje je doživio Chelsea. Sastav Andrea Villas-Boasa je pao na Goodison Parku. Everton je slavio s 2-0.

Južnoafrikanac Pienaar, je već u 5. minuti donio slavlje domaćinu, a podsjetimo da je krajem januara, u posljednjim satima prijelaznog roka, došao u Everton (po drugi put u karijeri) na posudbu iz Tottenhama. Chelsea je nakon toga napadao nešto žešće, ali i dalje ta ekipa ima grdnih problema s realizacijom. I kada već Chelsea nije izjednačio dogodio im se Argentinac Denis Stracqualursi. Postigao je on u 71. minuti pogodak za 2-0 i nada gostiju se u tom trenutku rasplinula.

Bolton je kao domaćin poražen od Wigana 2-1. Davies je u 68. minuti izjednačio za Bolton, no samo osam minuta kasnije Wigan je vratio vodstvo (strijelac McArthur) i zadržao ga do kraja.

Dva nova prvoligaša, Swansea i Norwich, odigrali su zabavnu utkamicu s pet pogodaka. Slavili su gosti s 3-2, makar su na poluvremenu gubili 1-0. No, u prvih 18 minuta drugog dijela su dali gol čak tri puta, od čega Holt dva gola. Za Swanseu je to tek drugi domaći poraz ove sezone.

Majstor ostaje majstor, a to vrijedi za Thierryja Henryja. U subotu je Francuz dao drugi prvenstveni pogodak po povratku u Arsenal. Izabrao je Herny fantastičan trenutak jer je šutirao u 90. minuti za pobjedu 2-1 kod Sunderlanda. Arsenal je do 75. čak i gubio, ali je prvo Ramsey izjednačio, a potom na scenu stupio sjajni francuski napadač. Za Sunderland je ovo bio tek drugi poraz u posljednjih mjesec i po dana, odnosno, otkada je njihovim trenerom postao Martin O'Neill.

Recimo i da je Rus Pavel Pogrebnjak u debiju postigao pogodak za Fulham, koji je sa 2-1 pobijedio Stoke.

Premiership, 25. kolo:

Blackburn - QPR 3-2 (Yakubu 15, Nzonzi 23, Onuoha 45-ag / Mackie 71, 90+2) Bolton - Wigan 1-2 (Davies 68 / Caldwell 43, McArthur 76) Everton - Chelsea 2-0 (Pienaar 5, Stracqualursi 71) Fulham - Stoke 2-1 (Pogrebnjak 16, Sorensen 28-ag / Shawcross 78) Sunderland - Arsenal 1-2 (McClean 70 / Ramsey 75, Henry 90) Swansea - Norwich 2-3 (Graham 23, 87-11m / Holt 47, 63, Pilkington 51) Manchester United - Liverpool 2-1 (Rooney 47, 50 / Suarez 80) Tottenham - Newcastle (kasnije)