Premiership
12

Chelsea na krilima Hazarda i Williana protutnjao Brightonom

Nogometaši Chelseaja pobijedili su na Amex stadionu u okviru 24. kola Premiershipa ekipu Brightona rezultatom 4:0.

Samo šest minuta bilo je dovoljno da tim iz Londona ima prednost od 2:0. Prvo je Hazard postigao gol nakon što je lopta sretno došla do njega, a Willian je udvostručio prednost nakon sjajne akcije i asistencije Batshuayija.

Do odlaska na odmor Chelsea je imao još nekoliko dobrih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Već na otvaranju drugog poluvremena Brighton je mogao smanjiti prednost, ali je Propper glavom uspio pogoditi samo stativu.

Uzvratio mu je osam minuta kasnije Willian, koji je također pogodio stativu udarcem iz slobodnog udarca.

Pitanje pobjednika današnje utakmice riješio je sjajni Hazard iskoristivši dodavanje Williana, a konačnih 0:4 postavio je Moses u finišu meča nakon fantastične asistencije Musonde.

Chelsea je s novom pobjedom prestigao Liverpool i sada je na trećem mjestu Premiershipa, dok je Brighton ostao na 16. poziciji.