3

Chelsea i Tottenham remizirali, Arsenal zadržao prednost

U zaostaloj utakmici 33. premierligaškog kola nogometaši Chelseaja i Tottenhama u londonskom su derbiju na Stamford Bridgeu odigrali bez pobjednika, 2-2.

Domaćini su dvaput vodili, gosti se dvaput vraćali u otvorenoj i atraktivnoj utakmici punoj fenomenalnih poteza, pogotovo Emmanuela Adebayora. Na koncu, Chelsea se na trećem mjestu od Arsenala odvojio na dva boda, dok su u londskom trokutu nogometaši Andrea Villas-Boasa ostali na petom mjestu bod ispod Arsenala, odnosno ispod mjesta koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka, samo dva kola prije kraja prvenstva.

U vodstvo su domaćini došli u 11. minuti, kada je Matinu loptu iz kornera Tim Cahill glavom pored dekoncentriranih Tottenhamovih nogometaša proslijedio na glavu mladog Brazilca Oscara, koji je iz neposredne blizine pogodio za svoj četvrti ovosezonski premierligaški pogodak. Tri je gola skupio u četirima posljednjim utakmicama.

Utakmicu sezone u Tottenhamovu je dresu odigrao Emmanuel Adebayor. Najprije je u 26. minuti maestralnim udarcem matirao Petra Čecha. Daljina je bila preko 20 metara, a udarac u savršeno odmjerenoj putanji. Prije toga Adebayor je dobro povukao skroz od središnje linije igrališta.

Nakon što je ekipu Rafe Beniteza u vodstvo vratio brazilski veznjak Ramires pogotkom na asistenciju Fernanda Torresa u 39. minuti, Adebayor je još jednim briljantnim potezom, ovaj put asistencijom, i to petom, krasno prigrao Gylfija Sigurdssona za konačan rezultat desetak minuta prije kraja.

Borba između triju londonskih klubova za treće i četvrto mjesto nastavit će se u idućim dvama kolima. Chelsea ide kod Aston Ville i dočekuje Everton, Arsenal dočekuje Wigan i ide Newcastleu, dok Tottenham gostuje kod Stoke Cityja pa dočekuje Sunderland.