Novo razočarenje
0

Benitez i Chelsea prizemljeni kod Southamptona

Rafael Benitez
Nogometaši Manchester Cityja i Arsenala došli su do laganih domaćih pobjeda ove subote, u okviru 31. kola engleske Premierlige, dok je Chelsea još jednom razočarao.

Gostovala je družina Rafe Beniteza kod Southamptona i izgubila 2-1. Time klub sa Stamford Bridgea komplicira svoju poziciju na tabeli i opet je skliznuo s trećeg mjesta koje vodi u Ligu prvaka iduće sezone, a preuzeo ga je Tottenham koji je slavio kod Swansea 2-1. Isto tako, Arsenal se elegantnom pobjedom od 4-1 protiv Readinga približio Chelseaju na samo dva boda zaostatka.

Sva su tri pogotka na ogledu Southamptona i Chelseaja postignuta u prvom dijelu. Rodriguez je u 23. minuti doveo popularne "Svece" u vodstvo, izjednačio je Terry u 33., ali samo stotinjak sekundi kasnije domaćin je opet vodio (Lambert), te je u nastavku izdržao sve nalete gostiju i zadržao tri boda u džepu.

Gareth Bale je opet postigao pogodak za Tottennham, svoj sedamnaesti ove sezone u ligi. U 21. je Bale povećao na tada već 2-0 Tottenhama kod Swansea i takav je rezultat stajao sve do dvadeset minuta prije kraja kada je najbolji domaći strijelac, Španac Michu, smanjio na konačnih 2-1. Michuu je to bio šesnaesti prvenstveni pogodak u sezoni.

I Arsenal i Manchester City su svojim suparnicima zabili po četiri pogotka (Readingu, odnosno, Newcastleu), dok je, pritom, Arsenal primio jedan. I kod Arsenala i kod Cityja su se četiri različita igrača upisivala među strijelce u tim laganim pobjedama.

Recimo da je Reading na Emiratesu upisao sedmi uzastopni poraz (šest prvenstvenih utakmica i jedna FA Cupa).

Premierliga, 31. kolo:

Arsenal - Reading 4-1 (Gervinho 11, Cazorla 48, Giroud 67, Arteta 77-11m / Robson-Kanu 68) Manchester City - Newcastle 4-0 (Tevez 41, Silva 45+1, Kompany 56, Toure 70) Southampton - Chelsea 2-1 (Rodriguez 23, Lambert 35 / Terry 33) Swansea - Tottenham 1-2 (Michu 71 / Vertonghen 8, Bale 21) West Ham - West Bromwich 3-1 (Carroll 16, 80, O'Neil 28 / Dorrans 87-11m) Wigan - Norwich 1-0 (Kone 81) Sunderland - Manchester United 0-1 (Bramble 27-ag) Tabela:

1. Manchester United 30 25 2 3 70-31 77
  1. Manchester City 30 18 8 4 55-26 62
  2. Tottenham 31 17 6 8 53-38 57
  3. Chelsea 30 16 7 7 59-32 55
  4. Arsenal 30 15 8 7 59-33 53
  5. Everton 29 12 12 5 46-35 48