0

Četiri gola u remiju Raya i Sociedada

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
U dvoboju dva tima iz donjeg dijela tabele, Rayo Vallecana i Real Sociedada, nije bilo pobjednika, ali je bilo poprilično puno pogodaka. Meč 18. kola Primere odigran na stadionu u Vallecasu završen je rezultatom 2:2.

Ovim remijem domaći tim Rayo prekinuo je katastrofalan niz od šest uzastopnih poraza od kojih je najupečatljiviji onaj na Santiago Bernabeu stadionu gdje je Real Madrid slavio rezultatom 10:2.

Rayo je poveo u 15. minuti golom Diega Llorente koji pogađa glavom nakon ubačaja Trashorrasa iz kornera. Gostima izjednačenje donosi Elustondo u 27. minuti. I on je, nakon centaršuta Parda iz slobodnog udarca, pogodio glavom.

Novo vodstvo domaćem timu iz kontranapada donio je Jozabed u 51. minuti. Konačnih 2:2 i treći gol na utakmici postignut nakon prekida postavio je Bruma u 63. minuti na asistenciju Parda koji je ovog puta centrirao iz kornera.