15

Ćemalović donio pobjedu Veležu protiv Rudara iz Prijedora

(Foto: FF PIXMOS/Klix.ba)
Završena je prva današnja utakmica u okviru 24. kola BH Telecom Premijer lige između FK Velež i FK Rudar iz Prijedora. Slavili su domaći igrači sa 1:0.

U Vrapčićima je domaćin igrao napadački od početka, nekoliko dobrih prilika se ukazalo za njih sredinom prvog poluvremena, ali su poveli u 36. minuti.

Hebibović je izveo korner, a potom je Ćemalović poslao loptu u mrežu Rudara za vodstvo od 1:0.

Rezultat se nije mijenjao pa su domaći igrači otišli na odmor s golom prednosti.

U drugom dijelu susreta mreže su mirovale. Rudar je bio nemoćan da bilo šta uradi, a Velež nije popuštao ni u drugom poluvremenu. Iako je rezultat bio na njihovoj strani i dalje su igrali napadački. U 90. minuti Nemanja Pekija je imao veliki priliku da izjednači, ali je lopta pogodila stativu.

Velež je tako došao do prve pobjede u Vrapčićima nakon 30. oktobra prošle godine protiv Radnika.