5

Celta i Athletic Bilbao izborili plasman u četvrtfinale Kupa kralja

Piše: Edin Isanović
Villarreal - Athletic Bilbao (Foto: EPA)
Celta i Athletic Bilbao su večeras izborili su plasman u četvrtfinale Kupa kralja.

U uzvratnoj utakmici osmine finala ovog takmičenja Celta je pobijedila Cadiz rezultatom 2:0, a i u prvom meču je slavila u gostima rezultatom 3:0. S druge strane, Athletic je u gostima savladao Villarreal 1:0. Tim iz Bilbaoa je u prvoj utakmici ostvario pobjedu 3:2.

Celta je došla u vodstvo golom Guidettija u 45. minuti sa jedanaest metara. S tim rezultatom otišlo se na odmor. U tim trenucima bilo je ukupnih 4:0 i bilo je jasno ko je putnik u narednu fazu ovog takmičenja.

U nastavku su domaći rutinski čuvali prednost, a preko Dražića u 77. minuti dolaze do konačnih 2:0.

Athletic Bilbao je doputovao na El Madrigal sa prednošću od jednog gola iz prvog dvoboja. Ipak, nisu se branili. Tako su u 21. minuti preko Williamsa došli u vodstvo. Minimlanim vodstvom gostiju otišlo se na odmor.

U nastavku su domaći stvarali prilike pred golom Herrerina. Ipak, teško su pronalazili put do mreže. Athletic je prijetio preko kontranapada, ali rezultat je ostao nepromijenjen pa su gosti iz Bilbaoa sa ukupnih 4:2 prošli dalje.