Liga za opstanak
102

Čelik savladao Mladost i konačno pobjegao iz zone ispadanja

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Čelik je u Zenici savladao Mladost minimalnim rezultatom 1:0 i na taj način je, barem privremeno, pobjegao iz zone ispadanja.

U 13. minuti Čelik je zaprijetio preko Smrike, ali on šutirao pravo u Velića. U 25. minuti pokušao je i Brković, ali je Velić još jednom intervenisao.

U 25. minuti Velić je morao po loptu u svoju mrežu. Nakon ubačaja sa lijeve strane odbrana gostiju je u potpunosti zaboravila Smriku koji uz dosta sreće pogađa za vodstvo Čelika.

Gosti su svoju najbolju priliku na meču imali u 33. minuti kada je Šišić šutirao, a Ružić fantastično odbranio i spasio Čelik.

I u drugom poluvremenu Čelik je kontrolirao igru, a veliku priliku u 57. minuti nisu iskoristili najprije Dilaver, a potom i Šišić.

Do kraja susreta nije bilo previše uzbuđenja i Čelik je osvojio tri boda kojim je, barem do sutrašnjeg susreta Metalleghea i Viteza, došao do mjesta koje osigurava opstanak u ligi.