28

Čelik pobijedio Slobodu golom Mahira Karića, dobar početak sezone za Zeničane

Piše: D. B.
(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
U 1. kolu BHT Premijer lige Čelik je ugostio ekipu Slobode i pobijedio rezultatom 1:0.

U prvim minutama utakmice zabilježene su dvije prilike, po jedna na obje strane. Čelik je narednu pretvorio u gol, a strijelac za vodstvo Zeničana bio je Mahir Karić u 13. minuti utakmice.

Ništa vrijedno pomena se nije događalo do 31. minute kada je Sloboda imala dobru priliku nakon kornera, no, golman Čelika Adi Adilović je dobro reagovao i sačuvao svoju mrežu. Prvo poluvrijeme utakmice na stadionu "Bilino Polje" završeno je minimalnim vodstvom Čelika.

Na otvaranju drugog poluvrijeme zaprijetili su gosti preko Mehidića, ali je njegov dobar šut zaustavio Adilović. Golman Čelika je odlično reagovao i u 57. minuti kada je pokušao Ahmetović.

Sloboda je bolje igrala od Čelika u drugom poluvremenu i stvarala je šanse, ali je Adilović bio na visini zadatka.

U 73. minuti su zaprijetili Zeničarni preko Pezera, čiji je udarac završio preko gola. Deset minuta kasnije je na drugoj strani šutirao Mehmedagić, ali veoma neprecizno.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, Čelik je osvojio sva tri boda.