48

Čelik i Velež na Bilinom Polju odigrali bez golova

Piše: D. B.
(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Čelik je u okviru 4. kola BHT Premijer lige ugostio ekipu Veleža, a susret je završen rezultatom 0:0.

Obje ekipe su na početku susreta pokazale da namjeravaju igrati otvoreno i boriti se za pobjedu. Gosti su zaprijetili u 19. minuti preko Okića, a tri minute kasnije je na drugoj strani zaprijetio Kajkut. Igrala se 30. minuta kada se na udarac odvažio Majkić, ali problema za domaćeg golmana Adilovića nije bilo. Čelik je imao inicijativu, ali su mreže mirovale.

Početkom drugog poluvremena Čelik je zaprijetio preko Baraća, ali je golman Veleža Oštraković odbranio. Pokušao je i Lakičević u 50. minuti, no, golman Veleža se nije dao prevariti. Igrala se 75. minuta kada su gosti popustili priliku preko Zvonića. Tri minute kasnije su Rođeni bili veoma blizu pogotka, ali je Ramović upropastio šansu jedan na jedan s golmanom Čelika Adilovićem. Do kraja susreta je bilo još nekoliko poluprilika na obje strane, ali ne i golova. Bio je ovo četvrti remi za Zeničane u četiri odigrana kola BHT Premijer lige.